به وبگاه خوش آمدید:

Rangitar به عنوان منبعی کامل و خلاق از عکس‌های ایرانی، بازاری دوطرفه برای خرید، فروش و سفارش تصاویری با موضوعات مختلف شامل طبیعت، کار، شهر، معماری و ... بوجود آورده است. Rangitar پلی‌ست «از سوی خلاقان برای خلاقان» که به عکاسان اجازه می‌دهد محتوای تصویری خود را با افرادی که به آن‌ها نیازمندند به اشتراک بگذارند. استفاده از خدمات این وبگاه به معنای آگاه بودن، پذیرش و التزام به شرایط و تعهدات مندرج در این توافقنامه از سوی کاربران است لطفا به دقت آن را مطالعه نمایید:

تعاریف

 • رنگیتر: (Rangitar)نام تجاری یک وبگاه نمایش و فروش عکس است که در مالکیت و اختیار شرکت نقشینه نگار آواتک می­باشد.

 • کاربر: اعم از عکاس و خریدار است.

مقررات عمومی

 • کلیه اصول و رویه‏‌های Rangitar منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. Rangitar حق اصلاح و تغییر شروط این توافقنامه را کلا یا جزئا داراست و باید شروط اصلاح شده یا تغییر یافته را از طریق وبگاه اعلام نماید. استفاده کاربران بعد از تاریخ موثر (تاریخ قابل اجرا) به معنی پذیرش هرگونه تغییرات است.

 • Rangitar عدم بروز اشکال یا قطعی را در صفحات اینترنتی این وبگاه تضمین نمی­نماید. کاربر بدین وسیله موافقت می­نماید که در صورت بروز مشکل در استفاده از خدمات وبگاه، مسئولیتی متوجه Rangitar نمی­باشد.

 • کاربر باید از اهلیت قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه برخوردار باشد. چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی این توافقنامه را منعقد می­نماید، دارای اختیارات قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه است. و تضمین می­کند هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.

امنیت

 • کاربر مطلع است که ارسال اطلاعات شخصی، چه به صورت حضوری، تلفنی و یا از طریق اینترنت همیشه با خطر افشاء مواجه است و هیچ سیستمی دارای امنیت کامل نمی­باشد. بنابراین Rangitar مسئولیتی در قبال نواقص امنیت تکنولوژی نخواهد داشت. با این وجود Rangitar تمام تلاش خود را به منظور حداقل نمودن و در صورت امکان جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و استفاده غیر صحیح از اطلاعات شخصی کاربر می­نماید. در هیچ موردی چنین حمایتی کمتر از استانداردهای معقول مراقبت نخواهد بود . در هر صورت Rangitar هیچ گونه تعهدی در خصوص جبران خسارات فعلی یا آتی ندارد.

 • Rangitar تضمینی ارائه نمی­نماید که داده­هایی که از این سایت دانلود می­شود، فاقد ویروس یا داده­های مخرب ­باشد.

محرمانگی

 • Rangitar به منظور پاسخگویی به سوالات، درخواست­ها و مدیریت برنامه­های دو سویه امکان کسب اطلاعات شخصی کاربر شامل نام و نام خانوادگی، نشانی، ایمیل و شماره تلفن وی را دارد. این اطلاعات نزد Rangitar محرمانه تلقی می­شود و بدون اجازه کاربر جز در شرایطی که برای پیشبرد سفارش، درخواست و مدیریت برنامه­های دو سویه لازم باشد، به اشخاص ثالث واگذار نخواهد شد. به علاوه در این خصوص کاربر به Rangitar اجازه می دهند که اطلاعات ارائه شده توسط را بین کارکنان خود برای اهداف مطروحه به اشتراک بگذارد.

 • اطلاعات شخصی کاربر در سایت Rangitar محرمانه تلقی می­شود و جز به حکم قانون یا دستور مقام صالح قضایی در اختیار فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

 • مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هر گونه اتفاقی که در نتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفا بر عهده وی است. کاربر بدین وسیله موافقت می­نماید هر گونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعا به Rangitar اطلاع دهد.

 • کاربر متعهد می­گردد اطلاعات صحیح و کامل خود را در زمان ثبت نام و همچنین زمان استفاده وارد کنند. در هر صورت کاربر به اطلاعات خود دسترسی دارند و می­توانند اطلاعات ناقص یا نادرست خود را اصلاح نمایند. کاربرباید اطلاعات ثبت نام را برای حفظ صحت و کامل بودن آنها بروز رسانی نمایند. همچنین متعهد می­گردند که از ایمیل اشتباه (غیر از ایمیل ثبت شده و تایید شده در زمان ثبت نام) استفاده نمی­کنند، هویت شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر را جعل نمی­کنند یا به هر نحوی هویت اصلی خود را مخفی نمی­کنند.

موارد ممنوع

عکاس نمی­تواند اثری را در سایت آپلود کند که حائز هر یک از شرایط ذیل است:

 • تجاوز به حقوق قانونی و حریم خصوصی دیگران؛

 • اثری که مطابق قانون مجازات اسلامی، قانون جرائم رایانه ای، قانون تجارت الکترونیک و سایر قوانین موضوعه مربوطه رفتار یا عمل مجرمانه تلقی می­گردد؛

 • هر نوع اثر که از نظر وبگاه Rangitar یا ارگان های مرتبط نامناسب و برخلاف اخلاق حسنه پنداشته شود؛

 • ارائه اثر دارای کپی رایت بدون اجازه‏ی صاحب اثر؛

 • ارائه اثری که تلویحا یا تصریحا شامل مفاهیمی استهزاء کننده، تحقیر کننده یا توهین­آمیز نسبت به هر نژاد، قوم، مذهب، ملیت و جنسیت باشد؛

 • ارائه اثری که بطور مستقیم یا غیرمستقیم فعالیت­های غیرقانونی و غیراخلاقی نظیر قمار آنلاین، پورنوگرافی، سوء استفاده از کودکان، تصاویر مروج فساد و مطالب خارج از نزاکت و برخلاف عفت عمومی را ترویج نماید؛

 • ارائه اثری که حاوی ادعاهای غیرقابل اثبات، مطالب گمراه کننده و یا تبلیغات دروغین و غیر منطبق با واقع باشد.

حقوق مالکیت فکری

 • تمام محتویات وبگاه Rangitar از قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، صدا، تصویر، قالب سایت، اسکریپت­هاو اسامی خدمات قابل ارائه و... متعلق به شرکت نقشینه نگار آواتک می­باشد و مشمول حمایت­های مقرر در قوانین مالکیت فکری داخلی و بین­المللی می­باشد. همچنین هیچ یک از محتویات سایت Rangitar قابل تولید مجدد، کپی برداری، فروش یا هر نحو سوء استفاده برای مقاصد تجاری و غیرتجاری نمی­باشد. هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی حق پیگرد قانونی را برای شرکت نقشینه نگار آواتک محفوظ می­دارد.

 • کلیه حقوق مادی و معنوی هر عکس به عکاس تعلق دارد. هر گونه سوء استفاده از عکس توسط خریدار از قبیل تکثیر، فروش مجدد، پاک کردن واترمارک (ته نقش) و ... موجب پیگرد قانونی و قضایی فرد خاطی است. Rangitar تمام تلاش خود را در راستای حفظ و حمایت از حقوق عکاس انجام می­دهد.

 • عکاس با آپلود کردن هر عکس مادامیکه آن عکس در وبگاه Rangitar قرار داشته باشد، حق فروش، نمایش و حسب مورد ویرایش آن را در چارچوب قوانین وبگاه به Rangitar می­دهد.

 • اگر خریدار بصورت انحصاری نسبت به خرید عکس اقدام نماید Rangitar عکس مذکور را از وبگاه برمی­دارد و دیگر امکان فروش آن عکس به سایر افراد از طریق وبگاه Rangitar وجود ندارد. بدیهی است عکاس به عنوان صاحب حقوق مادی و معنوی عکس حق فروش یا نمایش آن عکس را به طرق دیگر داراست.

فورس ماژور

 • هیچ یک از طرفین این توافقنامه به دلیل قصور یا تاخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، مسئول نخواهد بود. این موارد شامل موارد ذیل است اگرچه محدود به آن­ها نیست: آتش سوزی، سیل، زلزله، تصادف، قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع برق، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش­بینی طبیعی و ...

حل اختلاف

 • این توافقنامه طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است. هر گونه اختلاف راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض و اجرای آن برای داوری به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه­ای استان ارجاع می­شود. نظر شورای انتظامی استان قطعی­ و لازم­الاجراست. شرط داوری حاضر موافقتنامه­ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می­شود و در هر حال قابل اجراست.

نمایندگی

 • شرکت نقشینه نگار آواتک در هیچ نقطه­ای از کشور نمایندگی ندارد و کلیه سرویس­ها، تراکنش­های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی شرکت واقع در تهران، خیابان امیرآباد شمالی، دانشکده فنی دانشگاه تهران پردازش می­شود. در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سوء استفاده از سایت Rangitar حق پیگرد قانونی برای شرکت نقشینه نگار آواتک محفوظ می­باشد.

عدم اعتبار جزیی توافقنامه

 • چنانچه هریک از شروط، تعهدات مصرح در این توافقنامه یا اجرای آنها به دلیل مغایرت با قوانین یا به موجب حکم مراجع ذیصلاح نامعتبر و غیرقابل اجرا باشد، این امر به معنای بی­اعتباری سایر شروط و تعهدات نمی­باشد. عدم اعمال هریک از مقررات این توافقنامه به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.

مکاتبات

 • کلیه مکاتبات به صورت کتبی خواهد بود که از طرف شرکت نقشینه نگار آواتک از طریق ایمیل به نشانی [email protected] می­باشد و مکاتبات کاربران نیز از طریق ایمیل ثبت شده ایشان در زمان ثبت نام خواهد بود.